CsZone
Nu funcţionează -merge- microfonul în Yahoo! Messenger Forb

Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

CsZone
Nu funcţionează -merge- microfonul în Yahoo! Messenger Forb
CsZone
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
CsZone

Bun Venit pe CsZone !!

Nu sunteti conectat. Conectați-vă sau înregistrați-vă

Nu funcţionează -merge- microfonul în Yahoo! Messenger

In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

air_g3org3


Banat
Banat

Cu câteva ore în urmă am primit de la un cititor mesajul următor: “Salut Cristian. Nu imi merge microfonul in Yahoo Messenger si nu stiu ce sa fac. De ce nu functioneaza daca saptamana trecuta a functionat?” Bună întrebare… Hai să vedem care ar fi motivele pentru care microfonul nu mai funcţionează “de azi pe mâine”:

1. Microfonul s-a stricat -> Soluţie ?!? -> “Ne rugăm la el să se repare sau cumpărăm unul nou”

2. Microfonul a fost deconectat -> Soluţie ?!? -> “Conectăm mufa roz şi e ok”
3. Am instalat de curând un Webcam cu microfon -> Soluţie ?!? În continuare:

În multe cazuri se întâmplă să cumpărăm camere Web pentru a ne lăsa văzuţi de familie, amici, cunoscuţi şi/sau necunoscuţi însă nu ştim că această încorporează un microfon -în cele mai multe cazuri gata stricat sau de proastă calitate- şi după instalarea ei observăm că “microfonul de la căşti, nu mai funcţionează”. Iată ce avem de făcut în acest caz şi/sau în cazuri în care avem certitudinea că microfonul funcţionează corect în calculator însă nu e detectat corect de Yahoo! Messenger:

1. Deschidem messengerul, şi în fereastră principală, facem click pe “Messenger” apoi pe “Preferences”:

http://img.forwindows.net/2010/05/Nu-merge-microfonul-in-Messenger-Yahoo.png

2. În noua fereastră, facem click pe “Video &Voice” şi verificăm că în dreptul textului “Microphone” este selectat microfonul corect:

http://img.forwindows.net/2010/05/Microfonul-nu-functioneaza-in-Yahoo-Microsoft.png

Dacă nu era selectat microfonul corect, îl selectăm, apăsam butonul “Apply” apoi butonul “OK”. Dacă nici aşa nu funcţionează, închidem messenger-ul şi îl redeschidem, după care, probăm iar.

Nici aşa nu merge ?!? Eşti sigur că microfonul este ok ?!? L-ai probat în alt calculator ?!?



Tutorial creat de _zidane5_no1_m3_

Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum